tandir-firini-ustasi-tugrul-usta

TANDIR FIRINI YAPIMI

Tandır fırını Ustası, Lavaş Tandır Ocağı

Lezzete düşkün olanların tercihi tandır fırını yapımı ustalıkla isteyen bir fırın çeşitidir. Tandır fırınlarında ısı ayarı tamamen tecrübeye kalmış. Öncelikle tandır fırını yapan usta lavaş tandır ocağını iyi malzemeden ve bilinçli yalıtım yaparak kurmalıdır. Tandır fırınlarının çevresinde kum karışımı ve ezilmiş taş yünü yalıtımı yapmaktayız. Tandır fırınlar isteğe göre seyyar tandır fırını, kuyu tandır fırını, toprak tandır fırını, köy ve bahçe tipi tandır fırını, lavaş tandır fırını veya lavaş tandır ocağı olarak yapılmaktadır.

 

Farklı ebatlarda ve ekonomik tandır fırını yapan ustamız bu konuda yılların verdiği tecrübesiyle hizmet vermekte. Her türlü tandır fırını yapımı, tamir ve bakımını yapmaktayız.Anadolu’dan çıkan bir kültür olan tandır fırını, geneldekırmızı çamurdan yapılır. İçinde yanan ateş tandır duvarını ısıtır. Ve bu ısınan duvarda ekmek pişirilir.

 

Anadolu şehirlerinde ise tandır fırınları yufka ekmek ve lavaş yapmak için kullanılır. Tandır fırınlarının alt tarafından havalandırma yolu açılır. Bu yol sayesinde tandır fırını yandığı zaman boğulmaz. Düzenli şekilde çalışır. Tandır fırını ekmek ve lavaş yapımı için olmazsa olmazdır. Ayrıca tandır fırınında pişen ekmek et ve börek çeşitleri çok lezzetli olur. Anadoludan çıkmıştır ancak Türkiye ve dünyanın her yerinde rağbet görmektedir. Bu yüzden ustamızın uzmanlık alanı olan tandırfırını yapımı istenildiğinde seyyar, istenildiğinde sabit olarak lavaş tandır ocağı yapmaktayız. Şehirlerde ve ilçelerde fast-foot restoranlara içine tandır fırını yapmaktayız.

 

Genelde lavaş tandır ocağı restoranlarda ve  dürümcülerde kullanılmaktadır. Ayrıca meşhur kuyu yemekleri için  kuyu tandırlarıda yapmaktayız. Gazla çalışan ve güvenli lavaş tandır ocakları da yapmaktayız. Gaz sistemi dünya gazla pişirme standartlarındadır. Tandır fırının dışı paslanmaz saç ile kaplanır. İstediğiniz her tür toprak tandır fırını yapımı için bizimle irtibata geçin.

 

Tandır Fırını veya lavaş tandır fırının çevre düzenlemesi doğal taşlarla süslenmesi, Çini, Cam Mozaik, Süsleme Taşları, Fayans, Kalebodur, Seramik uygulamasını işlerinide başka ustalara ihtiyaç duymadan bize yaptırabilirsiniz.

 

Lavaş Tandır Ocağı Yapımı

Lavaş Tandır Ocağı Yapan Usta

Kuyu Tandır Ocağı Yapımı

Kuyu Tandır Ocağı Yapan Usta

Kuzu Çevirme Ocağı Yapımı

Kuzu Çevirme Ocağı Yapan Usta

Yufka Ekmek Tandırı Yapan Usta

Kara Fırın Yapımı

Kara Fırın Yapan Usta

Taş Fırın Yapımı

Taş Fırın Yapan Usta

Yandan Yanmalı Fırın

Yandan Yanmalı Fırın Ustası

Yandan Yanmalı Fırın Yapan Usta

Kebap Ocağı Yapımı

Kebap Ocağı Yapan Usta

Doğalgazlı Taş Fırın Yapımı

Doğalgazlı Taş Fırın Yapan Usta

Pide Fırını Yapımı

Pide Fırını Yapan Usta

Lahmacun Fırını Yapımı

Lahmacun Fırını Yapan Usta

Simit Fırını İmalatı

Simit Fırını Yapan Usta

Taş Fırın, Kara Fırın, Ekmek Fırını, Pide Fırını, Kebap Fırını, Lahmacun Fırını, Pizza Taş Fırını, Lavaş Fırını, Simit Taşfırını, Taşfırın imalatı, Doğalgazlı Fırın, Doğalgaz Dönüşümlü Taşfırını, Şömine, Barbekü, Bahçe Fırını, Köy Fırını, Özbek Fırını, Kebap Ocağı, Kuyu Tandır Ocağı yapımında ve tamiratında İstanbul ve Ankara başta olmak üzere Türkiye’nin bütün il ve ilçelerinin yanı sıra Yurt dışında birçok Türk ve Yabancı Restoran için yıllardır sayısız iş tamamladık. Babadan oğula devrederek gelen mesleki tecrübemiz yaklaşık 1 asrı bulmaktadır. İşin yapılacağı yere en uygun fırın modelinin belirlenmesi, uygun fiyat ve kaliteli ustalık için irtibata geçebilirsiniz.